تکنولوژی USB Type-C PDدر پاور بانک انرجایزر مدل XP20001PD

در گذشته USB تنها برای انتقال داده استفاده می‌شد، به همین دلیل USB 1.x و USB 2.0 تنها 2.5 وات توان داشتند که برای شارژ گوشی همراه کافی بود، اما برای دیوایس‌های بزرگ‌تر به کار نمی‌آمد. پس از آن به USB 3.0 توان 4.5 واتی اختصاص یافت که کمی بهتر بود. اما امروزه تکنولوژی USB Power Delivery، که در کنار USB 3.0 ،USB 2.0 و USB 3.1 وجود دارد و در مشخصات USB Type-C نیز دیده می‌شود، 5 پروفایل انتقال جریان متفاوت با حداکثر توان 100 وات ارائه می‌دهد.

اما برای اینکه بتوان از توان حداکثری 100 وات انتقال جریان استفاده کرد باید دیوایس به ویژگی USB Power Delivery مجهز باشد و داشتن USB Type-C و پشتیبانی ازUSB 3.1  به‌تنهایی کافی نیست.

به‌عنوان نمونه نمی‌توان باتری یک لپ‌تاپ که حداقل به 60 وات انرژی برای شارژ نیاز دارد را با این پورت شارژ کرد. در Type-C PD توان خروجی پورت USB به 100 وات افزایش پیدا کرده و از این نیز بهتر مسیر انرژی در این پورت اینک دو طرفه است یعنی یک دیوایس می‌تواند هم شارژ بدهد و هم شارژ بگیرد. جالب اینکه این پروسه می تواند در حین انتقال اطلاعات از طریق این پورت نیز انجام شود یعنی جریان انتقال اطلاعات از طریق پورت USB تداخلی در شارژ دادن یا شارژ گرفتن دستگاه از طریق یک پورت تکی  ایجاد نمی‌کند.

برای نمونه بهتر است بدانیم که هر دو دیوایس مشهور در این زمینه شامل مک‌بوک جدید اپلو کروم‌بوک پیکسل گوگلاز طریق پورت USB Type-C خود شارژ می‌شوند و بدین‌ترتیب می‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک شارژ‌های مختلف لپ‌تاپ‌های گوناگون نیز همگی یکسان و یک شکل شوند. از این پس حتی می‌توانید لپ‌تاپ خود را از طریق همان پاوربانکی که برای موبایل‌تان استفاده می‌کنید، شارژ کنید یا اینکه در صورتی که لپ‌تاپ‌‌تان را به مانیتوری خارجی متصل کرد که آن مانیتور خود به جریان برق متصل است همزمان هم تصویر به نمایشگر خارجی انتقال پیدا می‌کند و هم لپ‌تاپ شارژ می‌شود. شرکت انرجایزر با توجه به قابلیت های این تکنولوژی و توانایی در استفاده از فناوری روز، پاورهاب خود را تحت عنوان XP20001PD به بازار معرفی کرده است تا مخاطبان خاص این برند بتوانند از این قابلیت استفاده لازم را ببرند.این سوال پیش می آید که چه دستگاه هایی از این تکنولوژی بهرمند هستند؟ درگاه تایپC این پاورهاب قابلیت تولید توان 45W FastCharge مختص محصولات Apple از جمله iPhone8 و iPhone8+ و iPhone X و MacBook را داراست همچنین اسمارت فون هایی مثل Google Pixle2 و Google Pixle2 XL نیز از این تکنولوژی بهره میبرند.

این پاوربانک با تکنولوژیPower safe management به شما تجربه یک شارژ ایمن را میدهد
محتویات درون پک این محصول یک عدد پاوربانک دارای چهار درگاه خروجیA 5V/4.2A USB+یک درگاه ورودی Micro USB + یک درگاه USB Type-c PD با حد اکثر توان 20V/2A +یک عد کابل USB C-C و یک عدد کابل Micro USB

لازم به ذکر است از برتری های پاور بانک های pd این است ،برای اینکه بتوانند لپتاپ های جدید را شارژ کنند دارای خروجی 24 ولت باشند که علاوه بر این مزیت باید بیشتر از 8000 آمپر ظرفیت داشته باشند که پاور بانک انرجایزرمدلXP20001PD دارای این مشخصه میباشد

نکته بعد اینکه علاوه بر دستگاه های ذکر شده، جدیدترین مدل های آیپد نیز دارای درگاه Type-cمیباشند .

هنوز نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد، اما با توجه به فراگیر شدن این پورت در گوشی های پرچمدار، احتمالا به‌زودی شاهد این ویژگی در سایر موبایل‌ها و تبلت‌ها خواهیم بود، زیرا از نظر فنی مشکلی برای استفاده USB Power Delivery در این دیوایس‌ها وجود ندارد.

دیوایس ما به چه میزان توان برای شارژ شدن نیاز دارد؟

مزایای استفاده از USB POWER DELIVERY
        

ارتباط با ما

  • نشانی : شیراز / خیابان ملاصدرا / کوچه 6 / ساختمان بهار / طبقه 3 / واحد5

  • تلفن: 36474487-071

  • موبایل: 6474487-0939

  • Email: info@memorymarket.ir

  • درباره مموری مارکت